مشخصات

نسخه
2.1.2
نسخه اندروید
7.0+
آخرین به روزرسانی
95/10/23
حجم
1 مگابایت
نیاز به دسترسی روت
دسته
شخصی سازی
تعداد نظرات
۱
بازدید
4,089

توضیحات

منوی دسترسی سریع یا همان Quick Settings که از نسخه های قدیمی اندروید تا امروز با آن آشنا هستیم با وجود تغییراتی که در ظاهر آن طی سال های اخیر ایجاد شد اما یک مشکل اساسی را همیشه با خود یدک میکشید! عدم قابلیت شخصی سازی که باعث شده بود هر گزینه ای که به صورت پیش فرض در آن وجود داشت پیش روی ما قرار بگیرد.

اما گوگل در اندروید نوقا به فکر حل این موضوع افتاد و قابلیتی را افزود که توسط آن برنامه های ثالث نیز امکان اضافه شدن به این قسمت را داشته باشند. به این معنا که توسعه دهندگان حالا میتوانند با ساخت برنامه های متنوع، گزینه ای را برای اضافه شدن ویجت آن به منوی دسترسی سریع قرار بدهند.

هنوز در شروع راه هستیم اما قطعا در آینده شاهد انتشار برنامه های زیادی خواهیم بود که میتوانند به خوبی به منوی دسترسی سریع دستگاه اضافه شوند. امروز قصد داریم یکی از اولین برنامه های سازگار با این قابلیت را به شما معرفی کنیم که بسیار هم کاربردی است.

برنامه مخصوص هواشناسی که هم اکنون در گوگل پلی نیز قرار گرفته میتواند گزینه ای را به منوی دسترسی سریع اضافه کند تا دیگر برای مشاهده آب و هوا نیازی به باز کردن برنامه ها یا رجوع به ویجت ها نداشته باشید. این برنامه البته برای ایران در دسترس نیست اما جای نگرانی نیست. چرا که پلی استور سایت تخصصی اکسپریا میزبان این برنامه کاربردی است.